Մարտի 1-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով էին այցելել Ջերմուկի կրթահամալիրի մի խումբ ուսուցիչներ եւ աշակերտներ:
Բաց դասը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
Տիկին Նաղդալյանը, ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում, անդրադարձել է հինգերորդ գումարման խորհրդարանի գործունեությանը, սահմանադրական փոփոխություններին եւ խորհրդարանական կառավարման համակարգին:
ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրել է խորհրդարանական կառավարման համակարգի առավելությունները, քաղաքական ուժերի հնարավորությունների ընդլայնմանը վերաբերող հարցերը:
Աշակերտների խնդրանքով՝ Հերմինե Նաղդալյանն անդրադարձել է նաեւ ապրիլի 2-ի համապետական ընտրություններին եւ Ընտրական նոր օրենսգրքին: Տիկին Նաղդալյանը կարեւորել է վստահության մթնոլորտի ստեղծումը հասարակության մեջ եւ ժողովրդավարության կայացման գործընթացը:
Ծավալված անկաշկանդ զրույցի ընթացքում տիկին Նաղդալյանը սիրով պատասխանել է աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերում էին խորհրդարանական կառավարման համակարգին, արտագաղթի խնդիրներին, մեր տարածաշրջանի անվտանգությանը, պետության տնտեսական հզորացմանը, ինչպես նաեւ իրենց բնակավայրին ու տարածաշրջանին առնչվող հարցերին:
Հանդիպման ավարտին աշակերտները եւ ուսուցիչները լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահի հետ լիագումար նիստերի դահլիճում:

1 марта в рамках программы “Открытые двери” НС посетила группа учителей и учащихся Джермукского учебно-образовательного комплекса.
Открытый урок вела вице-спикер НС Э.Нагдалян.
Вице-спикер НС, приветствуя гостей в парламенте,   обратилась к деятельности НС пятого созыва, конституционным изменениям и парламентской системе управления.
Г-жа Нагдалян представила преимущества парламентской системы управления, коснулась вопросов расширения возможностей политических сил.
По просьбе учащихся Э.Нагдалян проинформировала о предстоящих 2 апреля общегосударственных   выборах и новом Избирательном кодексе. Она подчеркнула важность создания атмосферы доверия в обществе и процесса становления демократии.
В развернувшейся непринужденной беседе вице-спикер НС любезно ответила на волнующие учащихся вопросы, которые касались   парламентской системы управления, проблем миграции, региональной безопасности, экономической мощи государства и др.
В завершение встречи учителя и учащиеся сфотографировались с Э.Нагдалян в зале пленарных заседаний НС.